Aktualności

Gry narodów świata


2019-07-07

25.09 (środa), godz. 15.00; Zapraszamy do niezwykłej zabawy z klubem gier narodów świata. Dowiemy się o historii każdej gry, zaczerpniemy dużo pozytywnej energii ze wspólnie spędzonego czasu.
  • Gry narodów świata

Le passe-trappe (Francja)
Gra dla dwóch graczy, w którą gra się zazwyczaj w trzech turach. Gra składa się z drewnianego stołu, żetonów i gumeczek po obu stronach stołu. Celem gry jest pozbycie się żetonów ze swojego pola z jednoczesnym przeniesieniem na pole przeciwnika przez otwór w środkowej części stołu. Kto zrobi to pierwszy, wygrywa daną turę.

Novuss, zwany też bilardem marynarskim (Łotwa)
Gra, nazywana bilardem marynarskim, przeznaczona jest dla 2 albo 4 graczy. Grę rozgrywa się na kwadratowym stole o boku o długości ok. 100 cm, z łuzami w każdym z rogów i liniami na powierzchni stołu, dzielącymi go na cztery pola. Celem gry jest umieszczenie wszystkich krążków swojego koloru w łuzach za pomocą dużego krążka i kija.

Carrom, zwany też bilardem indyjskim (Indie)
Carrom to gra bilardowa rozgrywana na kwadratowym stole, polegająca na wbijaniu drewnianych krążków do łuz, za pomocą większego krążka tzw. strikera. Zawodnicy grają w pozycji siedzącej. Celem gry jest wbicie przez zawodnika wszystkich krążków swojego koloru, zanim przeciwnik wbije swoje.

Crokinole (Kanada)
Crokinole jest kanadyjską grą towarzyską, w której gracze „pstrykają” na zmianę dyskami na okrągłej drewnianej planszy. Celem gry jest umieszczenie dysków w sekcjach planszy które dają najwięcej punktów. Nauka zasad trwa dwie minuty, a sama gra daje setki godzin zabawy.