Aktualności

Halo! Rybnik najlepszym punktem informacji turystycznej w Polsce


2019-10-20

18 października podczas Targów World Travel Show PTAK w Nadarzynie pod Warszawą odbyło się ogłoszenie wyników XIII konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej.
  • Halo! Rybnik najlepszym punktem informacji turystycznej w Polsce

Organizowany przez Polską Organizację Turystyczną konkurs ma na celu podnoszenie jakości usług świadczonych przez punkty informacji turystycznej. Wybierając liderów poszczególnych kategorii, POT wskazuje kierunek rozwoju pozostałym punktom, umożliwiając wymianę wiedzy i promując najlepsze praktyki.

Punkt halo! Rybnik, który w tym roku po raz pierwszy startował w konkursie, został uznany za najlepszy w kategorii „2-gwiazdkowe punkty i centra informacji turystycznej”, zdobywając I nagrodę. Drugi wynik honorowany był wyróżnieniem. W tym roku przypadło ono Centrum Informacji Turystycznej w Poraju

Konkurencja w tegorocznej edycji była bardzo duża i o zwycięstwie w największym stopniu decydowały dwa czynniki: inicjatywy własne oraz działalność wykraczająca poza standardową działalność informacji turystycznej. Kapitule zależało na nagrodzeniu przede wszystkich tych centrów, które angażują się w rozwój i promocję swoich miejscowości, podejmują wyzwanie prowadzenia działalności gospodarczej, stając się tym samym ważnym ogniwem oferty turystycznej.