Aktualności

Rybnickie wydawnictwa książkowe w halo! Rybnik


2021-02-19

W ofercie sprzedażowej halo! Rybnik zgromadzono szeroki wybór książkowych publikacji związanych z Rybnikiem.
  • Rybnickie wydawnictwa książkowe w halo! Rybnik

Miłośnicy historii oraz książek tematycznych docenią szeroką ofertę wydawnictw Muzeum w Rybniku. Bestsellerem wśród mieszkańców Rybnika jest wydana w kieszonkowym formacie książka „Ludzie i domy – wędrówki po rybnickim Deptaku” autorstwa Michała M. Palicy. Opisuje ona dzieje mieszkańców ulic Powstańców Śląskich oraz Jana III Sobieskiego w okresie międzywojennym. W halo! Rybnik znajdziemy także szeroki wybór serii „Zeszyty Rybnickie”, wśród których znajdują się takie pozycje jak „Ochotnicza Straż Pożarna miasta Rybnik” oznaczone numerem 27 czy kolejna z cyklu publikacja zatytułowana „Rybniczanie”. Zagraniczni turyści chętnie sięgają po książkę dokumentującą historię Rybnika od czasów średniowiecza aż po rok 1989. Wydawnictwo dostępne jest w językach polskim, angielskim oraz niemieckim.

Oficjalnym wydawnictwem miejskim jest datowany na 2019 rok album zawierający ponad 100 zdjęć Rybnika, jego mieszkańców oraz związanych z miastem wydarzeń kulturalnych i sportowych. Album wzbogacono szatą graficzną stworzoną na podstawie Systemu Identyfikacji Wizualnej miasta Rybnik.

Jeszcze okazalej prezentuje się „Rybnik wart poznania”, czyli kompendium wiedzy na temat miasta i wszelkich przejawów jego działalności. Także tutaj znajdziemy mnóstwo doskonałych zdjęć oraz treści stworzonych przez niestrudzonego popularyzatora turystyki regionalnej, Aleksandra Żukowskiego. Całość wydana została w dedykowanym opakowaniu, doskonale sprawdzając się jako prezent dla każdego zainteresowanego Rybnikiem.

Miłośnicy regionalnych wycieczek tematycznych chętnie sięgną po „Szlakami zabytków techniki ROW”, kieszonkowe wydawnictwo Fundacji Kopalń Zlikwidowanych w ROP. Ci zaś, którzy z sentymentem spoglądają w przeszłość, do czasów prężnej działalności lokalnych zakładów przemysłowych, zainteresują się szczegółowym opracowaniem „Moja Huta Silesia” autorstwa Jerzego Natkańca i Franciszka Sychy. Dla podróżujących z najmłodszymi przydatny będzie przewodnik „Dzieci odkrywają Śląskie”.

Wielbiciele poezji znajdą w halo! Rybnik tomik Roberta Rybickiego zatytułowany „Dar Meneli”, nagrodzony Górnośląską Nagrodą Literacką „Juliusz”, a także dwa tomiki rybnickich seniorów, czyli „Masa upadłościowa” oraz „Trochę później urodzeni”.

Także dla fanów komiksu coś się znajdzie. „Szczybny szczupok” to obrazkowo przedstawiona legenda traktująca o początkach Rybnika. Autorem rysunków jest Konrad Gontarczyk, zaś za scenariusz odpowiada Krzysztof Oleś. Komiks napisany został po śląsku, nie zapomniano wszakże o słowniczku, który znajduje się na ostatniej stronie.

To i tak nie wszystkie wydawnictwa, jakie znajdują się w bogatej ofercie halo! Rybnik. Znajdziemy tu jeszcze kilka tytułów znanego regionalisty Marka Szołtyska, czy też książki poświęcone lokalnym atrakcjom turystycznym. Wśród książkowych propozycji halo! Rybnik każdy znajdzie coś dla siebie.